راهنمای تنظیم رسیور برای کانال های Viasatو فارسی

چگونگی تنظیم این دو بر روی رسیور است. در این پست سعی خواهم کرد گام به گام نحوه این تنظیم را توضیح دهم. تنظیمات برای رسیور Thomson 4200 شرح داده شده چرا که اکثریت مشترکان ایرانی Viasat از این مدل رسیور استفاده می کنند.

1-     دکمه MENU را بر روی ریموت کنترل دستگاه فشار دهید و از صفحه منو قسمت Inställningar را انتخاب کرده و وارد آن شوید. سپس  Kanalinställning را انتخاب کرده و وارد آن شوید.برای ورود، دستگاه از شما کد ورود خواهد خواست که به طور پیش فرض چهار صفر (0000) است.

2-     در اینجا Antenninställning را انتخاب کنید و وارد آن شوید. یک جدول نمایان می شود. ردیف اول یعنی Antenn inställning را انتخاب کنید و با فلش های چپ و راست ریموت DiSEqC را برای آن انتخاب کنید. برای ردیف سوم LNB index  مقدار 1 را انتخاب کرده و به ردیف آخر بروید یعنی Satellit namn و در آنجا ماهواره  Sirius 5°E  را انتخاب کنید.دکمه OK ریموت را فشار داده تا تغییرات ذخیره شود. در اینجا پنجره ای نمایان می شود که دو خط پایینی آن نشان می دهد که آیا شما سیگنال دارید یا نه. در صورت داشتن سیگنال تقریبا نصف خط Spänning  با رنگ سبز  پر می شود در غیر این صورت یا مراحل بالا را درست انجام نداده اید یا  آنتن شما تنظیم نیست. حال با داشتن سیگنال، مجددا کلید OK  را فشار دهید که دستگاه شروع به جستجوی کانال های Viasat کند.

3-     با پیدا کردن کانال های Viasat مرحله 1 را دوباره تکرار کنید و واردAntenninställning  شوید. این بار برای ردیف سوم یعنی LNB Index  مقدار 2 را انتخاب کرده، LNB Typ را روی Universell  قرار داده و  به ردیف آخر (Satellit namn) بروید و با فلش های چپ و راست ریموت Hotbird 13° E را انتخاب و دکمه OK را فشار دهید.

4-     اینجا هم مثل دفعه قبل مقدار و کیفیت سیگنال در دوخط آخر نمایش داده می شود.ولی حتما فراموش نکنید که از حالا به بعد رسیور شما برای دو ماهواره تنظیم شده به همین خاطر برای دیدن و امتحان سیگنال در ماهواره دوم که همان هاتبرد است ، در اینجا نیز باید مقدار  LNB Index  را 2 انتخاب کنید تا این بار وضعیت سیگنال در هاتبرد برای شما نمایش داده شود.اگر سیگنال قابل قبولی داشتید دکمه OK  را بفشارید تا دستگاه وارد جستجو شود که این بار جستجو برای کانال های موجود در هاتبرد انجام خواهد گرفت.

خوب خسته نباشید. اکنون شما کانال های هر دو ماهواره را بر روی رسیور خود ذخیره کردید. برای آسان تر شدن دیدن کانال ها یک پیشنهاد اینست که می توانید کانال های ایرانی را در یک لیست Favorit  قرار دهید تا کانال های Viasat و ایرانی از یکدیگر جدا شوند.

کسانی که نمی توانند مراحل بالا را انجام دهند، باید دستگاه ، آداپتورو ریموت را به محل کار ما بیاورند تا ما برایشان انجام دهیم که در این صورت باید مبلغ 150 کرون بپردازید. بعضی مواقع یک سوء تفاهم بزرگ برای یرخی از مشتریان خوش فکر ما پیش می آید که تصور می کنند سرویس گذاشتن و مرتب کردن کانال ها نیز جزو گارانتی حساب می شود و آنها ملزم به پرداخت وجهی نیستند. برای روشن شدن اینکه چرا این مورد جزو گارانتی نیست باید توضیح دهم که دستگاه رسیور از دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری تشکیل شده است. گارانتی شما فقط شامل بخش سخت افزار دستگاه است. اگر بخش نرم افزاری دستگاه عمدا یا سهوا توسط شخص یا هر عامل دیگری پاک شود برای آوردن مجدد کانال ها مشتری ملزم به پرداخت هزینه می باشد. صادقانه بگویم خود من هم بیشتر مایلم این کار توسط خود مشتریان انجام گیرد چرا که این کار برای ما وقت گیر است و از انجام سایر کار های مهم تر باز می مانیم. هزینه ای که شما پرداخت می کنید در واقع هزینه هدر رفتن وقت ما است و برای انجام این کار من و همکارانم به سود نمی اندیشیم که اگر غیر از این بود این راهنما را در وبلاگ قرار نمی دادم.

برچسب‌ها:

دیدگاهی بنویسید